Bir elin nesi var, iki elin sesi var!


Birelinnesivar, İnsana, Hayvana, Doğaya, Dünyaya kısaca yaşama ve yaşama dair her şeye; değer katmak, iyilik yapmak, sevgi ve mutluluk yaymak amacı ile bir el uzatan tüm insanlar ile Sivil toplum kuruluşlarının buluşma noktasıdır.

Birelinnesivar Platformu, toplumsal meseleleri gönüllülerine işaret eden ve meselenin çözümüne odaklanan bir sosyal sorumluluk platformudur. Bağış toplamaz bir banka hesabı yoktur! Ancak meselenin çözümüne odaklanmış ve meselenin çözümüne dair donanıma sahip Sivil Toplum Kuruluşlarını (Dernekler, Vakıflar, Federasyonlar) bağış yapmak isteyen gönüllülerine işaret eder. Gönüllülerin gönül rahatlığı ile bağış yapması için ilgili Sivil Toplum Kuruluşunu (Dernekler, Vakıflar, Federasyonlar) tavsiye eder.

Meseleleri çözümlemede, temel hedefimiz kök nedenleri belirleyip onları ele almaktır. Bu, sorunların sadece yüzeyini değil, altında yatan nedenleri anlamamızı ve bunları çözmemizi sağlar. Örneğin, bir hastalığı tedavi etmek yerine semptomları tedavi etmek gibi. Bu yaklaşım, uzun vadeli ve daha etkili çözümler sunar.

Özellikle üzerinde durduğumuz en önemli toplumsal mesele ise "genetik geçişli hastalıklardır!" Genetik geçişli yani kalıtsal hastalıklarla talihsiz bir şekilde dünyaya gelen çocukların içinde bulundukları durumu toplumun her kesiminin farkına varmasını sağlamak en büyük çabamızdır! Bu çabanın temel amaçları ise; bu sayede toplumsal bilinci de oluşturarak hem genetik geçişli hastalıklarla yeni çocukların dünyaya getirilmesinin önüne geçmeyi hem de acılar içerisindeki masum çocukların yaşam kalitelerini arttırarak daha acısız yaşamalarını ve tedavi imkanı bulmalarını sağlamaktır.

Genetik hastalıkların önlenmesi için doğru adımlar atan ve büyük şanssızlıkla genetik hastalığın pençesinde dünyaya gelen çocukları ve ailelerini yalnız bırakmayıp onlara destek olacak, bütüncül yaklaşacak ve adaletle destek olacak Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliği yapma taraftarıyız. Bu çizgimizden çıkan STK lar ile yollarımız her zaman ayrıdır!

NOT: Birelinnesivar platformu hiç bir şekilde yardım toplamamaktadır veya ürün satışı yapmamaktadır. Birelinnesivar Platformunda Sivil Toplum Kuruluşlarının kampanyalarını yayınlamalarını ve iyilik severlere ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Kampanyalarda kullanılan ödeme alt yapıları ve poslar sivil toplum kuruluşlarının kendilerine aittir. Kampanyalarda gördüğünüz ihtiyaç listelerindeki ürünler semboliktir ve siz bu ürünleri sepetinize atıp ödeme yaptığınızda, ödediğiniz tüm tutar anında sivil toplum kuruluşunun hesabına geçer ve sizin adınıza sivil toplum kuruluşu bu ürünleri tedarikçilerinden yüksek oranlarda topluca temin ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırırlar.

Birelinnesivar Platformu ürün satmaz, yardım toplamaz. Kendi bütçesinden harcama yaparak sivil toplum kuruluşlarının kampanyalarını iyilik ve yardım severlere ulaştırarak, iyilik ve yardım severlerin güvenli bir sistem üzerinden yardımlarını kolayca ve doğrudan sivil toplum kuruluşlarına yapmalarına yardım eden dijital bir platformdur.
Bir elin nesi var?

Birelinnesivar, İnsana, Hayvana, Doğaya, Dünyaya kısaca yaşama ve yaşama dair her şeye; değer katmak, iyilik yapmak, sevgi ve mutluluk yaymak amacı ile bir el uzatan tüm insanların ve kurumların buluşma noktasıdır.

HAKKINDA
İletişim

Tel & Whatsapp: +90(533) 145 14 93

E-Posta: bilgi@birelinnesivar.com

Takip Et